Niedzielny spacer

I znowu pogoda nam sprawiła niespodziankę. Jeszcze niedawno było minus 10 stopni, a dziś mieliśmy + 10 stopni. 10 lutego będąc na Nysą w rejonie Bulwaru Greckiego w Zgorzelcu zrobiłem poniższe zdjęcie.

A dzisiaj mieliśmy wiosenną aurę, którą poczuli ludzie i ptaki. Wzdłuż Nysy spacerowało bardzo wiele osób, a wśród nich: ja z żoną, małą Klarą i jej rodzicami. Wytęsknieni ludzie powyciągali rowery. I już tylko w niewielu miejscach można było spotkać oznaki niedawnej, ostrej zimy.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy mojego teścia, który nie chciał uczestniczyć w spacerze. Pijąc u niego kawę zobaczyłem na ekranie telewizora (który odbierał w tym momencie program TVP1) czytającą coś  zakonnicę. Tato – spytałem – to o tej godzinie jest nadawana msza? A, nie to koronka – odpowiedział teść. Wieczorem, w domu spojrzałem do gazety na niedzielny program telewizyjny dla TVP1. I co tam zobaczyłem: 7:00 Transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, 11: Msza Święta z Jasnej Góry, 12:00 Anioł Pański  -transmisja modlitwy Ojca Świętego, 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, 21:00 Miłość i miłosierdzie – film religijny. A – i w międzyczasie, jeszcze: 2 x Słowo na niedzielę i magazyn Między ziemią i niebem. Może dlatego na spacerze – w ten piękny, słoneczny dzień – nie spotkaliśmy prawie wcale ludzi w podeszłym wieku? Wszak mają oni dzięki telewizji cały dzień wypełniony innymi sprawami.

Poniżej kilka, pozostałych zdjęć z naszego dzisiejszego spaceru.